TBMM Genel Kurulu’nda teröre karşı bildiri kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda “teröre karşı bildiri” konulu Meclis Başkanlığı tezkeresi kabul edildi.

“TERÖRE KARŞI BİLDİRİ” KONULU TEZKERE MECLİS’TE KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulu’nda terör oturumu düzenlendi. Oturum sonunda “teröre karşı bildiri” konulu Meclis Başkanlığı tezkeresi kabul edildi. Bildiride terörle mücadelenin tavizsiz bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

“ŞEHİTLERİMİZ HEPİMİZİN EVLADI, MEMLEKETİN GURURUDUR”

Tezkerede şu ifadelere yer verildi: “Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada, 9 kahraman askerimiz; Piyade Üsteğmen Gökhan Delen, Piyade Uzman Çavuşlar Serkan Sayin, Ahmet Köroğlu ve Hakan Gün, Piyade Sözleşmeli Erler Kemal Batur, Müslüm Özdemir ve Emrullah Gülmez, İstihkam Sözleşmeli Erler Murat Atar ve Muhammed Tunahan Evcin vatan aşkı ile şehadet şerbetini içmişlerdir. Şehitlerimiz hepimizin evladı, bu memleketin gururudur.

“TERÖR HİÇBİR ZAMAN HEDEFİNE ULAŞAMAYACAKTIR”

Gazi Meclis olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve şehitlerimizin kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralanan kahraman askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenler bunun karşılığını kuşkusuz ki ağır bedellerle ödemişlerdir ve ödemeye devam edeceklerdir. Terör hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır.

“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE EDECEK GÜCE SAHİP OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA İLAN EDİYORUZ”

Türk milletinin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan başta PKK/YPG/PYD ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütleriyle içeride ve dışarıda kararlılıkla mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu tüm dünyaya ilan ediyoruz.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK OLAN DEVLETLERİN SAMİMİYETLERİNİ SORGULUYORUZ”

Kendi başkentlerinde Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerinin propaganda araçlarına, elebaşlarının barınmasına, finans, eleman ve silah teminine sessiz kalan ve hatta destek olan devletlerin terörle mücadelede samimiyetlerini de sorguluyor, çifte standartlı yaklaşımlarını sona erdirmeleri gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatıyoruz. Başta komşu ülkeler olmak üzere diğer ülke parlamentoları ve uluslararası kuruluşlardan Türkiye’ye yönelik terör eylemlerine karşı net ve tavizsiz bir tutum sergilemelerini beklemekteyiz.

“BÜTÜN DÜNYA BİLMELİDİR Kİ; MÜCADELEMİZ TAVİZSİZ BİR ŞEKİLDE SÜRECEKTİR”

Bütün dünya bilmelidir ki; son terörist etkisiz hale getirilinceye, terör kaynağında kurutuluncaya ve terörün arkasındaki tüm destekler ortadan kaldırılıncaya kadar mücadelemiz tavizsiz bir şekilde sürecektir. Milli iradenin tecelligahı olan Gazi Meclisimiz bu sürecin yakından takipçisi olmaya devam edecektir.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir