MSP akademi, yönetilen hizmet sağlayıcıların geleceğini şekillendiriyor

ACRONIS, MSP AKADEMİ İLE YÖNETİLEN HİZMET SAĞLAYICILARIN BÜYÜMESİNE YARDIMCI OLUYOR

 

MSP AKADEMİ, YÖNETİLEN HİZMET SAĞLAYICILARIN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR

 

Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, yönetilen hizmet sağlayıcılara (MSP’ler) teknolojik bilgi, beceri ve araçları kazandırmayı amaçlayan bir eğitim girişimi olan MSP Akademi’yi hayata geçirdiğini duyurdu. MSP Akademi, Acronis’in küresel MSP pazarının gelişimini destekleme konusundaki sorumluluğunu yerine getirmesini ve eğitim olanaklarındaki önemli büyümeyi temsil ediyor. İş operasyonları, teknoloji, satış ve pazarlama konularını kapsayan bir eğitim programından oluşan akademi, yönetilen hizmet sağlayıcılar için özel olarak tasarlandı. 

 

Acronis Akademi aracılığıyla on yılı aşkın süredir hizmet sağlayıcılara kapsamlı teknoloji ve iş eğitimleri sunan Acronis, şimdi de yönetilen hizmet sağlayıcılar için kapsamlı bir eğitim programı olan MSP Akademi’yi hayata geçirdi. 2022’de Akademi aracılığıyla eğitim ve sertifikasyondan geçen Acronis iş ortakları, Acronis ürün satışlarından elde edilen gelirde %60’lık bir artış ve teknik destek vakalarında %40’lık bir azalma gördü. Ardından Acronis, eğitim portföyünü ürün eğitiminin ötesine genişletmeye yönelik iş ortağı taleplerine yanıt olarak MSP Akademi’yi duyurdu. İş operasyonları, teknoloji, satış ve pazarlama konularını kapsayan bir eğitim programından oluşan akademi, yönetilen hizmet sağlayıcılar için tasarlandı. 

 

Acronis’in gelecekteki girişimleri arasında bulut sağlayıcılarıyla iş birliği içinde hibrit eğitim kampları organize etmek, sektördeki gelişmelerden müşterileri haberdar etmek için kapsamlı bir öğrenme deneyimi sağlamak ve dünyanın dört bir yanındaki MSP’lerin programdan yararlanabilmesini mümkün kılacak yeni çevrimiçi, hibrit ve çevrimdışı çok dilli eğitim seçenekleri sunmak yer alıyor.

 

MSP Akademi Müfredatı Profesyonelce Hazırlandı

 

MSP’lerin karşılaştığı temel zorlukları ele almak için oluşturulmuş bir öğrenme platformu olan MSP Akademi, işi kurmaktan yürütmeye, pazarlamaya ve çalışan verimliliğini optimize etmeye kadar çeşitli konuları kapsıyor. Bir MSP şirketini yönetmenin tüm yönlerini kapsayan eğitimler sunmak üzere hazırlanan akademi müfredatı, teknolojinin hızlı değişimlerine cevap verecek şekilde yapılandırılmış içerikleriyle etkili bilgiler sunmak için üç ila yedi dakika arasında değişen küçük boyutlu modüller içeriyor. Bu eğitimle katılımcılar bir sınava girerek meslektaşları ve müşterileriyle paylaşabilecekleri bir Credly rozeti alabilecek ve MSP Akademi’den bir derece kazanarak yeterliliklerini ve sürekli öğrenmeye olan bağlılıklarını gösterebilecek. 

 

Özelleştirilmiş Bir Eğitim Deneyimi Sunuyor

 

Akademiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Acronis Geliştirmeden Sorumlu Direktörü Jon McCarrick, “MSP Akademi, katılımcıların belirli konuları keşfetmelerine veya yapılandırılmış bir öğrenme yolunu izlemelerine olanak tanıyan özelleştirilmiş bir eğitim deneyimi sunuyor. Hızla gelişen teknoloji ve iş ortamı sürekli öğrenmeyi gerektiriyor ve MSP Akademi yönetilen hizmet sağlayıcıların artan ihtiyaçlarını desteklemek için tasarlandı.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir