Kepekler kabusunuz olmasın! Hindistan cevizi yağının inanılmaz etkisi

Saçınızı aşırı yıkamak asla iyi bir fikir değildir. Sadece saç derinizdeki esansiyel yağları yok etmekle kalmayacak, aynı zamanda saç tellerinizi de kurutacaktır.

Haftada 2-3 kez kepek önleyici bir şampuan kullanmak en iyisidir.İyi bir Hindistan cevizi yağı, saç derinizdeki inatçı kepekleri azaltılmasına yardımcı olabilir.

Saç derisinin susuz kalması kepek sorununuzu daha da kötüleştirebilir; bu nedenle saçlarınızın nemini artırmak ve saç derisinin kurumasını önlemek için saçınızı yağlamanız gerekir.

Ayrıca Hindistan cevizi yağı antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve bu da kepek oluşumunun daha da önlenmesine yardımcı olur.

Elma sirkesi, kepek de dahil olmak üzere pek çok saç sorununun üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek saç bakımı bileşeni olarak bilinir. Sirke, saç derinizin pH seviyelerini dengelemeye ve kepeği azaltmaya yardımcı olur.

Kepeği uzak tutmanın bir başka yolu da çay ağacı yağını saç bakım rutininize eklemektir. Çay ağacı antimikrobiyal ve antiinflamatuardır. Bu da kepekten kurtulmanıza yardımcı olur.

Çay ağacı yağını doğrudan saç derinize sürmek yerine (tahrişe neden olabileceğinden), şampuanınız veya hindistancevizi yağınızla karıştırarak seyreltip kullanabilirsiniz.

Saç derinizdeki ölü deri hücrelerinin birikmesi saçınızdaki kepeğin nedenlerinden biri olabilir. Bu nedenle saç derinizdeki ölü deri hücrelerini temizlemek için saç derinize düzenli olarak peeling yapmak iyi bir fikirdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir