İsrailli Bakan’dan topyekün işgal çağrısı!

İsrail’i 7 Ekim’den bu yana Filistin’de on binlerce insanı katleden ve Gazze’yi işgal eden İsrail’den yeni bir açıklama geldi. İşgalci İsrail’in İletişim Bakanı Shlomo Karhi, bir televizyon kanalıyla yaptığı röportaj sırasında topyekun işgal çağrısında bulundu.

“KIZILDENİZ’DEN FİLİSTİN DENİZİ’NE KADAR…”

İsrailli Bakan Karhi yaptığı bir röportaj esnasında muhabire Filistin haritası açarak Filistinlilerin İsrail devletini yok saydığını ve Allah tarafından kendilerine verildiğini iddia ettikleri toprakların İsrail sınırlarına katılması gerektiğini söyledi. Tevrat’tan bir ayet okuyarak İsrail’in sınırlarını genişletmesi çağrısında bulunan Karhi, “Sınırlarınızı Kızıldeniz’den Filistin Denizi’ne çekin.” dedi. 

İsrailli Bakan röportajında şu ifadelere yer verdi;

Bu haritada ne yazdığını biliyor musun? Bu İsrail’in haritası. Burada ne yazıyor? Çölden denize Filistin. Onlara göre İsrail devleti diye bir şey yok. Hadera ve Gedera arasında bile. Ama bize Allah tarafından söz verildi. Sınırlarınızı Kızıldeniz’den Filistin Denizi’ne çekin. Sen toprağı sürüp ona miras kalana kadar seni yavaş yavaş kovduk. Yerleşim yerleri kurmalıyız. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir