İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş ve Kanal İstanbul değerlendirmesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gençlik Spor Tesisi’nin Açılış Töreni’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, DEM Parti’nin İstanbul’da Başak Demirtaş‘ı aday göstereceği iddialarına ve AKP’nin adayı Murat Kurum‘un ‘Kanal İstanbul’ sözlerine yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gençlik Spor Tesisi’nin Açılış Töreni’nde konuştu.

İmamoğlu, AKP’nin İBB adayı Murat Kurum’un Kanal İstanbul sözlerine yanıt verdi, DEM Parti’nin eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı aday göstereceği iddialarıyla ilgili soruyu yanıtladı.

Başak Demitaş açıklaması

İmamoğlu, Başak Demirtaş iddialarına ilişkin, “Bir başka partinin aday çıkarıp çıkarmayacağıyla ilgili yorum yapmak doğru bir şey değil” dedi.

“Oy almak nelere muktedir”

İmamoğlu, dün Kurum’a sorulan, “Mega projelerden biri de Kanal İstanbul mu?” sorusuna verdiği, “İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak dedik. Bunu ifade ettik. İstanbul halkı neyi istiyorsa, neyi bekliyorsa biz de hep onların isteği ve dilekleri doğrultusunda çalışacağız ve bu beklentileri karşılayacak projeler yapacağız. Öncelik sıralaması olacak” yanıtını da değerlendirdi. İmamoğlu, “Oy almak, oy kazanmak nelere muktedir. Milletin dediği oldu.” dedi.

TIKLAYIN-Murat Kurum’dan “Kanal İstanbul” açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir