Fatih Erbakan’dan Erdoğan-Özel görüşmesiyle ilgili açıklama

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında gerçekleşen görüşmeye ilişkin olarak, “İktidarla muhalefet veya diğer siyasi partiler arasındaki görüşmelerin ve diyaloğun her zaman faydalı olacağını söylüyoruz. Bu müzakere yolunun, karşılıklı fikir alışverişinin diyalog yolunun her zaman açık tutulması faydalı olur. Bu bakımdan inşallah bu görüşmenin de hayırlara vesile olmazını diliyoruz” dedi.

TIKLAYIN – Ankara’da tarihi saatler: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel bir araya geldi 

“Ülkemizin en önemli problemi yoksulluktur”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında yapılacak olan görüşme ve yeni anayasaya da değinen Erbakan, şunları söyledi:

“Tabii biz iktidarlığa muhalefet arasındaki görüşmelerin veya diğer siyasi partiler arasındaki görüşmelerin diyaloğun her zaman faydalı olacağını söylüyoruz. Bu müzakere yolunun, karşılıklı fikir alışverişinin, diyalog yolunun her zaman açık tutulması faydalı olur. Bu bakımdan inşallah bu görüşmenin de hayırlara vesile olmazını diliyoruz. Ancak diğer taraftan tabii bu anayasa konusunun son derece fazla bir şekilde, aslında gündemde tutulduğunu da ifade etmek isterim. Şunu kastediyorum bizim bugün ülkemizin en önemli problemi yoksulluktur, enflasyondur, borç ve faiz ekonomisidir, ehliyet ve liyakat noktasında yaşanan problemlerdir ve aynı zamanda adaletsizliklerdir. Bunların düzeltilmesi için mevcut anayasa bizim elimizi kolumuzu bağlamıyor. Bu mevcut anayasayla da bu problemlerin üstesinden gelecek adımlar atılabilir, gerekirse anayasa değişmeden gerekli kanunlar, düzenlemeler yapılabilir ve bu mevcut düzen içerisinde de çok önemli adımlar atılarak millete rahat nefes aldırılabilir. Türkiye, dünyada enflasyon dördüncüsü oldu. Lübnan, Arjantin ve Suriye’den sonra dünyanın en yüksek enflasyonuna sahibiz. Türkiye dünya gıda enflasyonunda da üçüncü oldu.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir