Altaylı’dan Oktar operasyonu yorumu: “Kim yaptıysa eline sağlık”

Gazeteci Fatih Altaylı, Youtube kanalında yaptığı programında Adnan Oktar tarikatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında 1990’lardan beri tarikatla ilgili yaptığı haberler nedeniyle iftiraya uğradığını belirten Altaylı, mağdur ailelerden birinin bu süreçte kendisine ulaştığını anlattı. Oktar tarikatı tarafından kızlarının kaçırıldığını anlatan ailenin durumunu dönemin Emniyet Müdürü ile görüşen Altaylı o gece tarikata operasyon yapıldığını paylaştı.

Yapılan operasyonda İçişleri başta olmak üzere çeşitli bakanlıklarda görev yapmış bir Refah Partilinin çıktığını anlatan Altaylı şunları söyledi:

“Siyasette ticarette içli dışlı oldular, her şeyi yaptılar. Haklarında önemli bir dava açıldı davanın şikayetçileri arasında ben Mehmet Ağar, Manken Ebru Şimşek vardı. Daha sonra Mehmet Ağar davasını geri çekti, Ebru Şimşek’in avukatına baskı yaptılar, benim avukatım Rezzan -Epözdemir değil- bütün mağdurların avukatlığını üstlenmek zorunda kaldı. Sonra Adnan Hoca hapse atıldı sonra bir şekilde serbest bırakıldı… Bu operasyonu kim yaptıysa da ellerine sağlık. İsrail destekli oldukları, Amerikan kiliselerinden bağışlar aldıkları biliniyordu zaten FETÖ bağlantıları ortaya çıktı… Çıktı da çıktı… Özünde bakarsan seks tarikatı olarak daha fazla dikkat çekiciydi. Çok insanı mağdur ettiler, Türkiye’de kan toplayıp yurt dışına kan kaçırdılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir