Piyasa Analisti: Aldım, Bu 3 Meme Coin Çantama Girdi!

Piyasada fırtına estiren meme coin’i PEPE fiyatı 19 Nisan’dan bu yana yüzde 100 artış gösterdi ancak şu anda bir yavaşlama ile karşı karşıya. WOJAK fiyatı 19 Nisan’da bir noktada yaklaşık yüzde 300 arttı ancak önemli bir satış baskısı gördü. Meme coin rüzgarı geri mi dönüyor? Piyasa analisti Akash Girimath, üç meme coin projesine neden yatırım yaptığını açıklıyor.

Meme coin portföyü New York işlem seansına dayanıyor

Haftalar süren konsolidasyon ve yükseliş görünümünün ardından piyasanın ayıların baskısını hissetmesiyle birlikte, duyarlılık değişmeye başlamış gibi görünüyor. Bazı yatırımcılar çoktan düşüş eğilimine girmişken, diğerleri kararsız ve tereddütlü bir şekilde yükseliş eğiliminde. PEPE, DOGE, SHIB ve diğer meme coin’leri 20 Nisan’dan önce almalı mısınız? Bir Dogecoin hayranı olan Tesla CEO’su Elon Musk başaracak mı?

Beş saatten kısa bir süre sonra New York işlem seansı başlayacak ve 200 dolarlık portföy için tek umudum yatırımcıların teklif vermeye başlaması. Hacimdeki artış ve potansiyel olarak yükseliş görünümü, “420 etkinliğinden” kaynaklanan FOMO ile birleştiğinde yatırımcıların ilgisinin yeniden artmasına neden olabilir. Önceki makalede de belirtildiği gibi, 200 dolarlık ilk yatırımı üç coin arasında paylaştırdım: PEPE, WOJAK ve KERMIT. Bunların üçü de yatırım yaptığım sırada trenddeydi. İlk yatırımımı şu şekilde paylaştırdım (200 doların tamamını tek seferde yatırmadım):

  1. 50 dolar değerinde PEPE
  2. 20 dolar değerinde WOJAK
  3. 20 dolar değerinde KERMIT

Makale yayınlandıktan sonra PEPE’ye yatırım yapmaya karar verdim ve 30 dolar değerinde PEPE daha satın alarak yeni shitcoin’e yaptığım toplam yatırımı 80 dolara çıkardım. Bu altcoin’lerin yüksek popülaritesi nedeniyle, gaz ücreti beklenenden daha yüksekti.

Gaz ücretleri de dahil olmak üzere toplam yatırımım 183,59 dolara ulaştı. Şu anda meme coin portföyüm %19 artış gösterdi. Bir not olarak, okuyucuların hala PEPE ve WOJAK’ı tuttuğumu ve KERMIT’i küçük bir zararla sattığımı göz önünde bulundurarak bunun gerçekleşmemiş karlar olduğunu anlamaları gerekir.

Makalede belirtilen yatırım seçimi analistin kendi tercihi olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasası oldukça değişken ve risklidir. Özellikle de meme coin gibi projeler daha fazla risk barındırmaktadır. Bu yüzden yatırımlarınızın tamamını kaybetme riskiniz de bulunmaktadır. Kriptokoin.com olarak, kendi araştırmanızı yapmadan ve yatırım stratejinizi belirlemeden, yatırım yapmamanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir