Korku dolu anlar… Anne ve 3 çocuğunun üzerine elektrik kabloları düştü!

İstanbul’un Bağcılar ilçesine bağlı 15 Temmuz Mahallesi’nde 22 Haziran Perşembe günü saat 11.00 sıralarında, sokaktan geçen bir kamyonun dorsesi elektrik kablolarına takıldı. Kamyonun ilerlemeye devam etmesinin ardından kablonun bağlı olduğu elektrik direği yerinden çıkarak devrildi.

Elektrik kabloları ve direk patlayarak Tuğba Postacı ve çocuklarının yanına düştü. Anne ile çocukları patlama ve kıvılcımların arasında kaldı. Çocuklarından birisinin hafif şekilde yaralandığı anne ve diğer iki çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“O AN BİTTİ BENİM İÇİN”

Tuğba Postacı, korku dolu o anları şöyle anlattı:

“Çocuğumu kurstan almaya gidiyorum. Küçük çocuk elimdeydi zaten diğeri de sakızını açmaya çalışıyordu. Direğin çocuğun üzerine geldiğini gördüm. Çocuk gitti zaten diyerek o an bitti benim için her şey. Bir baktım elimdeki çocuk savrulmaya başladı. Tel koptuğu gibi çocuğa vuruyor sonra diğer çocuğun çığlıklarını duyunca ona yetişme çalıştım elime geldi, ayağıma geldi, çocuğa yetişemedim. Sonra nasıl oldu bilmiyorum bir şekilde tutup çektim. Parka gittik toprağa basmak için sonra sağlık ocağına koştuk orada ilk müdahaleyi yaptılar. Sonra özel hastaneye götürdük oradan da devlet hastanesine geçtik.”

ŞİKÂYETÇİ OLDU

Postacı, kamyoneti süren kişi ile elektrik dağıtım şirketinden şikâyetçi olduğunu belirtirken, “Çocuğum evde halen çok ağlıyor çok korkuyor. Etkisinde halen, ben bile burada durmak istemiyorum, çünkü sanki aynı şeyi yaşayacakmışım gibi” diye konuştu.

Görgü tanığı Ahmet Öz ise, “Kablolar yere düştüğü için alevler çıkıyordu, ateş sıçraması oldu. İnsanlar çıktı ne oluyor diye. Sonra ekipleri çağırdılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx