‘Gaipten sesler duyuyorum’ diyen katil zanlısı için yeni karar

Geçen yıl Kasım ayında Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde eşini kürtaj yaptırdığı gerekçesi ile bıçaklayarak öldüren Ahmet Emre Irmak (25)’ın yargılamasına devam edildi.

Önceki celsedeki savunmasında “Bipolar bozukluk ve şizofreni rahatsızlıklarım var. Gaipten sesler duydum. Eşimin çocuk aldırdığı, annem ve babamın bu konuyu konuştuğunu duydum. Evde konu tekrar açıldığında kulağıma gelen sesleri hatırlayarak sinirlendim. Eşimi babasının evine götürürken yolda kayınvalidemin sesini duydum. Onun sevdiği var onu sevdiğine vereceğim diye gaipten sesler duydum. Eşimi bıçakladım” ifadelerini kullanan katil zanlısının akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verilmişti.

Elif Irmak

‘HASTANE TANI KOYAMADI’

Tutuklu bulunduğu Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Manisa’daki hastaneye sevk edilen ve burada bir heyet tarafından muayenesi yapılan Ahmet Emre Irmak’a ilişkin rapor mahkemeye ulaştı. Raporda günü birlik muayene ile kesin bir tanı konulamadığı bu nedenle hastanın bir süre gözetim altında tutulması gerektiği kaydedildi.

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen yargılamada heyetin talebi görüşüldü ve katil zanlısının bir süre Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gözlem altında tutulmasına karar verildi. Zanlının bu ay içinde sevkinin yapılması beklenirken, yargılama 28 Eylül tarihine ertelendi.

‘AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İLE YARGILANIYOR’

Bir yıllık evli olduğu eşini kürtaj yaptırdığı gerekçesi ile iki kez göğsünden, sırtından ve karnından bıçaklayarak öldüren katil zanlısı yargılama sırasında 10 yıldır madde bağımlısı olduğunu öne sürmüştü. Genç kadının otopsisinde kürtaj yaptırmadığı, hatta hamile olmadığı bulgularına ulaşılmıştı.

Zanlı hakkında ‘Kadına Karşı Kasten Öldürme’ ve ‘Eşi Kasten Öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. Ölen Elif Irmak’ın avukatları ise sanığın akli dengesinin yerinde olmadığına yönelik iddiaların suçtan kurtulmaya yönelik çabalar olduğunu savunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx