Elif Çakır’dan Kılıçdaroğlu’na: Hayal kırıklığı yaşayan seçmene biraz saygı, az biraz nezaket lütfen! 

Karar yazarı Elif Çakır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerin kaybedilmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Kazanamadık ama dünyanın sonu değil, yine seçim var” ifadelerini kullanmasını eleştirdi. 

Çakır, seçimlerle ilgili, “Sonuçta milli irade bir karar verdi, terazisine koydu, tarttı, elindeki mezurasıyla ölçtü, makasıyla biçti ve bir karar verdi. Taneyle soğanı alacağı gerçeğini göre göre, daha çok yoksulluk, daha çok işsizlik gerçeğini bile bile tercihini iktidardan yana yaptı” yorumunu yaptı. 

Çakır, “Kemal Bey haklı, dünyanın sonu değil ama…” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Elbette seçimin bir kazananı bir de kaybedeni olacaktı. AK Parti kaybetseydi Cumhurbaşkanı Erdoğan seçmeninin sitemleriyle muhatap olacak, ‘seçimi neden nasıl kaybettiniz’ sorularını yanıtlayacaktı.

Şimdi Millet İttifakı’nın liderleri bu sitemlerle muhatap olacak, seçimi neden ve nasıl kaybettiniz sorusuna cevap verecekler. Hem de uzunca bir süre.

Nasıl yanıt verirlerse versinler o yanıtın içinde asla olmaması gereken, asla kurulmaması gereken, ağızdan asla çıkmaması gereken ‘kazanamadık ama dünyanın sonu değil, yine seçim var, son seçimler değil’ sözüdür.

Böyle yanıt olmaz. Bu bir yanıt falan değildir. hayal kırıklığı yaşayan seçmene biraz saygı, az biraz nezaket lütfen.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx